Projížďky na koních

Každá krajina je nejkrásnější z koňského sedla a o té lednické to platí dvojnásob.

Lednicko-valtický areál je protkaný zpevněnými cestami, které se dají projet na kole, projít pěšky i procválat na koni. Bujné oře si můžete vypůjčit v Hippoclubu Lednice.

 

Lichtenštejnové se často vydávali na projížďku areálem. Zatímco muži preferovali sedlo na koňském hřbetu, dámy se nechávaly vozit v kočáře. Dnešní návštěvníci lednického parku mají také možnost svézt se k nejkrásnějším (a nejbližším) pamětihodnostem v kočárku, taženém párem koní. Hippoclub Lednice organizuje vyjížďky v sezóně pravidelně.

 

Na výběr je hned několik cest. První, nejkratší trasa vás zavede k Minaretu. Unikátní rozhledna vystavěná podle návrhu architekta Josefa Hardmutha zavdala mnoha nepochopením. Islámský symbol je uprostřed Evropy skutečná rarita. Povídá se, že tu chtěl nejprve kníže nechat postavit kostel, ale pak se s poddanými nějak nepohodl a Minaret je výsledkem jeho hněvu. Ať tak jak tak, z vrchního ochozu je nádherný rozhled na celý park.

 

Delší cesta vede k Janově hradu – umělé romantické zřícenině, obehnané meandrem Dyje. Dříve se tu páni zastavovali po honech, aby opekli a spořádali ulovenou zvěř. O tom, že se hodovalo vskutku bujaře, svědčí dvě věci: na nádvoří planulo běžně osm ohňů, v hlavním sále nebyl krb – rozjaření hosté topení nepotřebovali. K Janohradu se jde v kočáře dostat dvěma směry: okruhem zleva nebo přes zámecký park.

 

Hippoclub myslel i na děti. Ty se mohou projet na krotcích ponících. Dospělí, kterým projížďka v kruhu nevyhovuje, ale netroufají si sednout na koňský hřbet bez zaučení, nechť využijí služeb profesionálních jezdců.

 

Lednice je jako dělaná pro slavnostní příležitosti. Nemusíte patřit mezi zapřísáhlé milovníky koňů, abyste ocenili romantiku svateb v Janohradu. Po obřadě čeká bíle oděnou nevěstu a fešného ženicha projížďka perkem. Odnikud jinud nebudou mít tak nádherné fotky do rodinného alba!

 

Zdroj: www.lednicko-valticky-areal.cz

Tento web využívá soubory cookies.